ДПА-2017

Порада

- Багато качаєш?

- Рекомендуємо зареєструватись! Зареєстровані користувачі качають по прямих посиланнях!

Головна » Читати онлайн » Інше » Розробки уроків [Додати статтю]

Урок на тему “Єретик” і “єретики”


Тема уроку: “Єретик” і “єретики”.
 
Мета уроку: ознайомити учнів з поемою Т.Шевченка “Єретик”, образом Єретика та його життєвим втіленням.
 
Цілі уроку:
 
Після його проведення учні повинні знати:
історичну основу написання поеми, її ідейно-тематичний зміст, сутність образу Єретика, його життєві аналоги.
 
вміти:  
проаналізувати поему, виділити образ Єретика і ототожнити його з реальними особистостями української історії, з’ясувати роль “єретиків” у прогресі.
 
Тип уроку: комбінований урок.
 
Методи: евристична бесіда, робота зі схемами, компаративний аналіз.
 
План уроку.
 Вступне слово вчителя.
 Бесіда про геополітичні погляди Т.Г.Шевченка.
 Перевірка домашнього завдання
 Робота над з’ясуванням характеру героя поеми “Єретик”.
 Гра “Хто більше”.
 Робота з ототожнення.
 Підведення підсумків.
 Повідомлення домашнього завдання.
 
Хід уроку.
 
Вступне слово вчителя.
 
Сьогодні на уроці ми будемо говорити про один з найкращих творів Тараса Григоровича – поему “Єретик”. Ви всі її прочитали і з’ясували її ідейно-тематичне наповнення, проте наше завдання сьогодні – оживити поему, “викликати привид” Великого Єретика Івана Гуса, щоб збагнути, хто такі ці “єретики”. Ще ми поговоримо про геополітичні погляди Т.Шевченка.
Вчитель розповідає про історичну основу написання поеми, постаті П.Шафарика і Я.Гуса.
 Бесіда про думки Шевченка щодо слов’янського братства, викладені у вступі до поеми, навколо порівняння слів О.Пушкіна “Славянские ль ручьи сольются в русском море? // Оно ль иссякнет? Вот вопрос?” і слів з поеми “Твоє море слов’янськеє, нове...Звів єств одне море // слов’янськії ріки!”
Об’єкт аналізу – образ моря: яке воно: нова російська імперія чи єдність рівних?
Ріка і “ручей” – яка різниця?
Яка доля ріки і “ручья” після влиття в ці моря?
Перевірка д/з: Прочитати поему “Єретик”, написати curriculum vitae Яна Гуса, на його основі з’ясувати ідею поеми.
 Отже, будемо з’ясовувати характер героя.
Бесіда про характер Яна Гуса за питаннями:
Хто такий єретик?
Проти кого бореться Гус?
Чи принциповим є те, що це саме церква, чи могла б це бути інша система? Яка?
Проти яких держав боролися і борються прогресивні люди? (Уточнююче питання: держав якого ладу?)
Що кличе Гуса до боротьби?
Чи обов’язково було йому повстати?
Чи знав Гус про те, що на нього чекає покарання?
Чому він все ж таки продовжив боротьбу?
Чи мав Гус послідовників своєї справи у Чехії?
А попередників у справі поборення зла, втіленого в Системі?
А послідовників у цій справі? Я
ким був результат боротьби Гуса?
Згадайте останні слова “Думи про Самійла Кішку”. Який зв’язок вони мають з Яном Гусом?
То хто такий Єретик-Непокірний?
 
 Гра “Хто більше”.
 
Один ряд 3 хвилини згадує “єретиків” світової історії, другий – українських ХІХ століття, третій – українських ХХ і ХХІ століття. Потім одна людина з ряду пише прізвища на дошці.
Важливо, щоб були такі імена:
Світ: Сократ, Дж.Бруно, Г.Галілей, Ян Гус, декабристи
Україна ХІХ ст.: Т.Шевченко, І.Франко, П.Грабовський
Україна ХХ-ХХІ ст.: О.Ольжич, Л.Курбас, М.Хвильовий, М.Куліш, Г.Чупринка, В.Стус, І.Калинець, Г.Гонгадзе.
 Учні (4, що розбиратимуть приклади І.Гуса, Т.Шевченка, В.Стуса і Г.Гонгадзе) повинні відповісти на запитання:
 Яким був духовний рівень цих людей?
 Проти чого і проти кого вони боролися?
 Чого вони могли б досягнути, якби скорилися?
 Яким був результат їх діяльності?
 Яким чином їх оголосили ворогами?
 Чи збулися їх прагнення?
 Отже, тепер даймо відповідь на запитання: чому Шевченко звернувся до постаті Гуса, і що він неї вклав?
 Написати міні-есе “Єретики в світовому прогресі”
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!!!
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук


Профіль

По класах

Бібліотека учня

Читай українською!

Статистика



    Онлайн всього: 3
    Гостей: 3
    Користувачів: 0
 
Наша група в ВКонтакті