Victor_Pasyk | Дата: Понеділок, 05.08.2013, 00:38:08 | Повідомлення # 1 |
Активіст
Група: Адміністратор
Повідомлень: 226
Статус: Offline
| Тема: Прогулянка з плазунами.
Мета:Узагальнити та систематизувати знання, одержані дітьми у процесі вивчення теми. Розвивати пізнавальну активність учнів, зв’язне мовлення, творче мислення. Виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання: Картки для гри «Залишайко», реквізит для інсценівки, фонограма пісні.
Хід заняття
І. Привітання у колі.
Гра «Іскорка».
Візьміть один одного за рученята.
Покажіть мені свої розумні оченята.
Я хочу побачити в них увагу, бажання пізнати нове.
Налаштуйтеся на роботу.
Бажаю вам гарного настрою, міцних знань, позитивних емоцій!
Передамо один одному іскорку (потиском руки) з найкращими побажаннями, щоб вона торкнулася кожного.
ІІ. Робота з календарем.
1. Повідомлення синоптика.
2. Математична розминка.
Робота з датою.
- Що ви можете сказати про число 23?
- Яке число утвориться, якщо переставити у його записі цифри?
- На скільки число 32 більше, ніж 23?
- Складіть вираз, у якому число 23 виступало б зменшуваним.
3. Природнича розминка.
- До якої пори року належить місяць листопад?
- Яка пора року настає після осені?
- Які зміни відбуваються у природі з приходом зими?
4. Мовна розминка.
- Назвіть орфограму у слові «зима».
- Як перевірити ненаголошений и?
- Доберіть спільнокореневі слова до слова «зима».
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Створення проблемної ситуації.
- Ми з вами наближаємось до завершення вивчення теми «Плазуни». Перевіримо міцність ваших знань з вивченої теми. Пропоную вам розповідь про нільського крокодила, у якій зустрічаються недоречності чи хибні факти. Ви повинні відшукати і виправити їх.
ІV. Робота над темою. Презентація повідомлень.
1. Інтелектуальна розминка.
- Як ще називають плазунів?
- Яка рептилія найдавніша?
- Чому рептилій вважають холоднокровними?
- На які групи поділяють плазуни?
- Назвіть характерні ознаки плазунів.
- На якому материку рептилії не мешкають?
2. Презентація повідомлень учнями. Обговорення.
- А чи хотіли б ви мати вдома екзотичного плазуна? У нашого Микити вдома є декоративна черепашка. Про неї вам розповість його матуся Уляна Федорівна.
3. Виступ мами учня.
(Запитання дітей).
2. Гра «Залишайко».
- Ви повинні забрати зайве і залишити лише предмети одягу, які використовують плазуни для залякування ворогів чи порятунку.
(Светер, плащ, жилет, капюшон, панцир, рукавички).
- А зараз пропоную відпочити і переглянути жартівливу інсценівку, персонажем якої є казкова рептилія.
3. Інсценівка «У їдальні».
4. Гра «Порівняйко».
- Часто, характеризуючи людей, ми порівнюємо їх з тваринами. Доповніть вислови. Використавши назви плазунів:
Повільний, як …
Слизький, як …
Проливає (чиї?) сльози
Змінюється, наче …
Має язик, мов (чиє?) жало.
V. Підсумок заняття.
- Діти, а чому так важливо вивчати життя тварин?
- Давайте ж цінувати і берегти усе живе, що нас оточує.
- Саме про це йдеться у нашій заключній пісні.
(Звучить пісня)
Земля – наш дім!
Я хочу бачити цей світ
Барвистим і живим,
Щоб звірі, птахи й плазуни
Жили безпечно в нім.
Нехай синіє океан,
Шумлять ліси й поля.
Давайте ж разом берегти
Дім, що звемо Земля!
|
|
| |