ДПА-2017

Порада

- Багато качаєш?

- Рекомендуємо зареєструватись! Зареєстровані користувачі качають по прямих посиланнях!

[ Свіжі повідомлення | Учасники | Правила форуму | Пошук | RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Форум педагогів по предметах » Форум вчителів української мови та літератури » Урок української мови на тему: "Порядок слів у реченні"
Урок української мови на тему: "Порядок слів у реченні"
Victor_PasykДата: Середа, 16.07.2014, 23:30:09 | Повідомлення # 1
Активіст
Група: Адміністратор
Повідомлень: 226
Статус: Offline
Тема. Порядок слів уреченні.

Мета: навчити учніврозрізняти «нове» і «відоме» в реченні, правильно об'єднувати речення в текст;

прищеплювати любов до навколишнього світу і вчити оберігати його.

Тип уроку: формуваннянових знань, умінь і навичок.

Обладнання: підручник, навчальні таблиці.

І той лиш пошани достоїн,
Хто мову шанує свою.
В.Сосюра

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Перевірка домашньої вправи.

2. Бесіда з учнями.
Які ви знаєте речення за метою висловлювання?
Які речення називаються розповідними?
Які речення називаються питальними?
Які речення називаються спонукальними? 
Наведіть приклад кожного з речень.

III. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

IV.МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

V. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Як ви розумієте епіграф до нашого уроку? (можливі відповіді дітей: треба любити, шанувати рідну мову; люди поважають і розуміють тих, хто правильно і грамотно виражає свої думки).

2.Колективна робота за підручником з елементами бесіди. Вправа 104 (усно).

Завдання і запитання:
Прочитати текст, визначити його тему. З чим автор порівнює світ, у якому ми живемо? Як треба ставитися до навколишнього середовища?
Перечитати перший абзац.
З'ясувати, на які слова в реченнях падає логічний наголос. В якій частині
речення вони стоять?

3. Слово вчителя.
У кожному реченні є найважливіше слово, на якому ми зосереджуємо увагу, тобто на нього падає логічний наголос. В усному мовленні ми виділяємо це слово інтонацією. У письмовому тексті воно, як правило, знаходиться в кінці речення.

4. Колективне виконання вправи 105 (письмово) біля дошки.

У писемному повідомленні найважливіша інформація є «новим» — Н і завжди розміщується в реченні після «відомого» – В.

5.Самостійна робота за підручником. Вправа 108 (письмово).

6. Творча самостійна робота.

Завдання: продовжититекст, виділити в кожному реченні «нове» і «відоме».
В золоті осінні дні зібрались відлітати журавлі. Покружляли вони над рікою і полинули в далекі теплі краї... (взаємоперевірка робіт учнями).

VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота в групах за підручником. Вправи112 (усно), 114 (усно).

2. Робота біля дошки.

Завдання: виправитидопущені помилки. Записати текст правильно.
Людина і природа невіддільні одне до одного, тісно взаємопов'язані. Природа — частина природи. Тому її потрібно берегти і примножувати

VII. ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник, § 12, вправа 115.
 
Форум » Форум педагогів по предметах » Форум вчителів української мови та літератури » Урок української мови на тему: "Порядок слів у реченні"
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Пошук


Профіль

    Логін:
    Пароль:

По класах

Бібліотека учня

Читай українською!

Статистика


 
Наша група в ВКонтакті