Victor_Pasyk | Дата: Понеділок, 05.08.2013, 00:29:02 | Повідомлення # 1 |
Активіст
Група: Адміністратор
Повідомлень: 226
Статус: Offline
| Тема: Світ птахів. Птахи взимку.
Мета: Ознайомити учнів з поняттям «зимуючі», «перелітні» птахи,
«орігамі». Вчити дітей знаходити спільні ознаки. Розвивати мислення,
уяву учнів. Сприяти вихованню бережного ставлення до природи,
тварин.
Обладнання: cd-запис звуків зимового вітру, папір для виготовлення журавликів у техніці орігамі.
Хід заняття
I. Ранкове вітання в колі.
1. Учні вітаються віршем.
Я всміхаюсь сонечку, здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь квіточці – хай вона росте!
Я всміхаюсь дощику – лийся, мов з відра!
Друзям усміхаюся, зичу всім добра!
2. Побажання гарного дня.
- Поверніться один до одного, подаруйте сусідові посмішку.
ІІ. Робота з календарем.
1. Пізнавальна розминка.
- Який сьогодні день тижня ? (середа)
- А чому середу середою назвали?
- Яка сьогодні дата? ( 7 грудня)
- Який був попередній місяць?
- Який буде наступний місяць?
- А чим славиться в народі місяць грудень? ( святами)
- А чи знаєте ви, яке сьогодні народне свято? ( 7 грудня – день Катерини).
2. Привітання Катерини з Днем ангела.
- А як ми запишемо слово Катерина ?
- А які ще імена дівчаток ви знаєте ?
- А які імена хлопчиків, що розпочинаються з букви «ка», ви знаєте ?
3. Повідомлення синоптика.
- Та грудень славиться не лише святами а й грізною погодою, холодами та вітрами.
- Яка сьогодні погода ? ( повідомлення синоптика)
- А тепер заплющіть очі і послухайте звуки зимового вітру.
- Чи моторошно вам стало від таких звуків?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Вступна бесіда.
- А як почуваються тварини у таку негоду?
- А як зимують пташечки взимку?
- Чи можемо ми допомогти птахам?
- А чим можна підгодовувати пташок узимку?
2. Загадки про пташок
Загадки зачитують діти. (Снігур, сова, сорока, синиця)
IV. Робота над темою. Презентація повідомлень.
1. - Що об’єднує цих пташок? ( Зимуючі)
- А що ви про них знаєте ?
- Уважно послухавши повідомлення, які підготували ваші однокласники, ви ще більше цікавого дізнаєтесь про зимуючих птахів.
(Презентація повідомлень).
2. Інсценізація.
- Послухайте розмову дітей і горобчика біля годівнички.
- Горобчику, горобчику, чому ти сумний?
- Я сумую, бо зима лютує.
- Горобчику, горобчику, чому так дрібно скачеш?
- Скачу я , діти, щоб лапки зігріти.
- Горобчику, горобчику, поклюй крихти хліба.
- Я горобець, полюбляю хлібець!
- Горобчику, горобчику, чом ти розцвірінькався?
- Я «цвірінь-цвірінь» співаю, бо весноньки чекаю!
- Діти, а як ви гадаєте, чому горобчик так чекає весни?
( Хоче, щоб прилетіли його друзі – птахи).
- Ну, а ми зможемо сьогодні приготуватися до зустрічі з весною і
птахами. Для цього ми з вами виготовимо журавликів у техніці «орігамі». А що таке орігамі нам розкаже мама Михасюка Кості. А також допоможе нам виготовити журавлика з паперу. Тож будьмо уважні. Слово Михасюк Ганні Олександрівні.
3. Виступ мами. Виготовлення журавликів.
V. Підсумок заняття.
- Погляньте на журавликів у наших руках. Вони допоможуть нам швидше дочекатися весноньки красної.
|
|
| |